این درب ها در مقابل تجاوز سارقین از جهات مختلفی در مقابل آسیب هایی نظیر برش، اهرم کردن، فشارهای قوی و باز کردن قفل در حد نسبتاً مطلوبی مقاوم هستند و از ضریب ایمنی بالایی برخوردارند. اما نباید چنین پنداشت که این ایمنی صد در صد و کاملاً مطلق است. تجربیات موجود نشان داده اند که این ابتکار موفق بوده و از ضریب ایمنی مطلوبی برخوردارند و با درب های معمولی بسیار متفاوت هستند.

درب ضد سرقت

جدید ترین تکنولوژی برای حفظ ایمنی و امنیت ساختمان ها است که برای پیشگیری از سرقت ابداع و ابتکار شده است. این درب ها در مقابل تجاوز سارقین از جهات مختلفی در مقابل آسیب هایی نظیر برش، اهرم کردن، فشارهای قوی و باز کردن قفل در حد نسبتاً مطلوبی مقاوم هستند و از ضریب ایمنی بالایی برخوردارند. اما نباید چنین پنداشت که این ایمنی صد در صد و کاملاً مطلق است. تجربیات موجود نشان داده اند که این ابتکار موفق بوده و از ضریب ایمنی مطلوبی برخوردارند و با درب های معمولی بسیار متفاوت هستند.

تفاوت درب های ضد سرقت با درب های معمولی

ضخامت چهار چوب درب ضد سرقت حدود بیش از بیست میلیمتر است و فضای داخلی آن با پشم سنگ پر و عایق شده است.

لولاهای درب ضد سرقت معمولاً پنهان هستند و به همین دلیل با روش متداول اهرم کردن  نمیتوان آنها را باز کرد.

پوشش های درب ضد سرقت متشکل از اجناس و مواد شیشه، ام. دی. اف، و یا اچ. دی.اف، صفحات فلزی و سایر مواد مقاوم هستند.

مقایسه درب ضدسرقت ومعمولی

قفل

درب ضد سرقت دارای یک قفل اصلی و یک قفل ثانوی است. قفل های اصلی در مقابل ابزارهایی مانند دریل آسیب ناپذیر هستند. قفل های ثانوی استوانه ای شکل و دارای پنج زبانۀ قوی هستند.

قفل هوشمند

می توان برای برخورداری از ضریب امنیت بیشتر از کارت های کُد دار نیز استفاده کرد.

لایۀ فلزی درب ضد سرقت

داخل درب ضد سرقت لایۀ فلزی به کار رفته است که مقاومت آن را در برابر ابزار سرقت بسیار افزایش داده است.

مهمترین نکات در خرید درب های ضد سرقت

جنس روکش درب، جنس و ضخامت ورق و فلز استفاده شده، تعداد و کیفیت قفل ها، مقاومت در برابر حرارت و حریق و صدا و رطوبت و نیز اندازه بازشوی این درب ها هستند. البته ویژگی ضد سرقت بودن این درب ها به عامل هایی نظیر نوع درب ضد سرقت، آلیاژ یراق ها، مهندسی ساخت و تولید، جنس و آلیاژ چهارچوب، نوع لولاها و قفل ها و همچنین سلیقه مشتری از نظر مدل و طراحی و غیره بستگی دارد.

  • نویسنده : چوبین درب
  • منبع خبر : آزاد